Przejdź do treści

Pu dwuletniej przerwie, podobnie jak wiele plenerowych imprez w okolicy, ku radości mieszkańców i sąsiadów powróciły Dni Babimostu. Świętowanie rozpoczęto w piątek, w Zielonym Zakątku gdzie na dzieci czekał festiwal kolorów i inne atrakcje. W sali widowiskowej widzowie mogli zobaczyć najnowsze przedstawienie grupy teatralnej REJMANÓWKI (Laureat Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Teatr) pt. „Światełko” oraz wysłuchać najnowszego repertuaru Orkiestr Dętej – Babimost. Mieszkańcy podczas tego dnia mogli obejrzeć wystawę prac pokonkursowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Plastyka, etap gminny i powiatowy.

W sobotę, 11 czerwca, w drugi dzień zorganizowanych w tym roku Dni Babimostu, plac przy CSiR wypełnił się po brzegi stęsknionymi za rozrywką w plenerze ludźmi, a organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Od godziny 15:00 lokalni artyści prezentowali się na scenie m.in.: Szkoła Podstawowa w Babimoście, Przedszkole pod Muchomorkiem Babimost, Zespół Edukacyjny Nowe Kramsko oraz Podmokle Małe oraz Sekcje GOK Babimost. Pierwszą gwiazdą był zespół Wolter. Punktualnie o godzinie 20:00 na scenie pojawiła się główna gwiazda DE MONO. Każdy, kto choć raz był na koncercie De Mono, wie jak magiczną i gorącą atmosferę mają ich występy i tak też było u nas. Na koniec dnia odbyła się potańcówka z zespołem DUET COVER

W niedzielę, 12 czerwca słuchacze otrzymali sporą dawkę muzyki od Popu po Rock. Na scenie zagrali: zespół Czarny Miś, Zbigniew Wodecki Cover, zespół Guitar Hits Show Off 60’s Stratosfera. Gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Artysta swoją charyzmą porwał publikę do zabawy, a na jego wyjście na scenę oczekiwano z niecierpliwością.

Nie da się ukryć, że było to wydarzenie muzyczne roku w naszym mieście! 

Dni Babimostu 2022 – to była genialna zabawa!

Pierwszy dzień, 10.06.2022 r.

Drugi dzień, 11.06.2022 r.

Trzeci dzień, 12.06.2022 r.

Skip to content