Przejdź do treści

Polsko Niemieckie warsztaty

W miniony weekend w GOK Babimost odbyły się Polsko Niemieckie Warsztaty Taneczno-Plastyczne. Uczestnikami projektu były dzieci z Gminy Babimost oraz z partnerskiego miasta Neuruppin.
Celem projektu było doskonalenie i rozwijanie umiejętności tanecznych, plastycznych, a także pokazanie młodzieży, że najlepszą drogą do rozwoju jest otwartość, tolerancja i dialog międzykulturowy. Wspólne warsztaty taneczno-plastyczne umożliwiły uczestnikom poznanie nowych technik artystycznych, ale również poznanie siebie nawzajem.
W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania z kulturą ludową Polski, jak i Niemiec. Uczestnicy poznali podstawowe kroki Krakowiaka, który jest jednym z pięciu polskich tańców narodowych. Goście z partnerskiego miasta nauczyli nas tańca ludowego, który pochodzi z ich regionu.
„Chatka stwora” to temat warsztatów plastycznych. Dzieci tworzyły cudowne bajkowe domki przy użyciu słoika i gliny samoutwardzalnej. Efekt był niesamowity, a po pomalowaniu farbą każde dziecko było uśmiechnięte i zadowolone ze swojej pracy. A to chyba najważniejsze, uśmiechnięte i zadowolone dziecko. Jesteśmy dumni z każdego małego artysty.
Finałem projektu była Gala podczas, której dzieci zaprezentowały nauczone ludowe tance oraz swoje prace plastyczne. Udział w projekcie był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.

 

Gminny Ośrodek Kultury
ul. Gagarina 21
66-110 Babimost
Tel/Fax. 068 351 21 35

Facebook_f_logo_2013
Skip to content