cn_cookies_accepted()
Przejdź do treści

Premiera „WIKTOREK”

Historię ożenku Wiktorka na deski sceniczne przeniosła i wyreżyserowała Jolanta Reimann.
Nad scenografią czuwały panie Urszula i Sylwia Zając. Kostiumów użyczył nam, jak zawsze, Lubuski Teatr w Zielonej Górze. Za opracowanie techniczne i światła odpowiadał pan Miłosz Krawiec, zaś część muzyczna, z charakterystycznymi utworami, była pomysłem całej grupy aktorów.
Historia Wiktorka, którego wujostwo za wszelką cenę chce ożenić i aranżuje spotkania z przyszłymi kandydatkami na żonę, jest historią pełną zabawnych i pełnych humoru sytuacji.
Nasi bohaterowie rewelacyjnie odegrali niełatwe role, ukazując swoje talenty aktorskie oraz oddając wyśmienicie klimat czasu, w którym odbywa się akcja.
Scenografia, kostiumy oraz wystrój sceny wzbogaciły całą sztukę, pozwalając przenieść się do innego świata XIX wieku. W zaprezentowanym spektaklu udział wzięli w większości dorośli mieszkańcy naszej gminy. Było to ich premierowe wystąpienie. Grupa dorosłych aktorów powstała w roku 2023 i przyjęła nazwę „PreTekst”. Prezentują ją ludzie różnych profesji. Są to urzędnicy, nauczyciele, emeryci, studenci i oraz uczniowie.
Natomiast wspaniała publiczność, która wypełniła po brzegi salę, w skupieniu i w zachwycie oglądała kolejne sceny przedstawienia, a na koniec nagrodziła cały spektakl gromkimi brawami.
Nie zabrakło atmosfery tak charakterystycznej dla premiery teatralnej. Były podziękowania, kwiaty i mnóstwo ciepłych słów podziękowań. Wśród grających pojawili się także uczniowie naszej szkoły, którzy od wielu już lat, odnoszą
sukcesy na deskach nasze sceny.
Pomysłodawczynią teatru dorosłych jest p. Jolanta Reimann, która posiada długoletnie doświadczenia w pracy teatralnej z dziećmi i młodzieżą. Od 20 już lat mamy okazję co roku oglądać jej urocze przedświąteczne przedstawienia.
Skip to content