Przejdź do treści

Sekcja teatralna Pretekst

Historię ożenku Wiktorka na deski sceniczne przeniosła i wyreżyserowała Jolanta Reimann. Nad scenografią czuwały panie Urszula i Sylwia Zając. Kostiumów użyczył nam, jak zawsze, Lubuski Teatr w Zielonej Górze. Za opracowanie techniczne i światła odpowiadał Miłosz Krawiec, zaś część muzyczna, z charakterystycznymi utworami muzycznymi, była pomysłem całej grupy aktorów.
Historia Wiktorka, którego wujostwo za wszelką cenę chce ożenić i aranżuje spotkania z przyszłymi kandydatkami na żonę, jest historią pełną zabawnych i pełnych humoru sytuacji.
Główny bohater rewelacyjnie odgrywa swoją niełatwą rolę, ukazując swój talent aktorski. Publiczność w skupieniu i w zachwycie oglądała kolejne sceny przedstawienia, a na koniec nagrodziła cały spektakl gromkimi brawami.
Scenografia, kostiumy oraz wystrój sceny ubogacają całą sztukę, pozwalają przenieść się do innego świata 19 wieku. W zaprezentowanej sztuce po raz pierwszy, udział wzięli dorośli mieszkańcy naszej gminy.
Aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role. To było ich pierwsze wspólne wystąpienie. Grupa dorosłych aktorów powstała niedawno i nosi nazwę „PreTekst”. Wśród grających pojawiły się i także osoby, które już wcześniej, odnosiły sukcesy na deskach nasze sceny.
Pomysłodawczynią teatru dorosłych jest p. Jolanta Reimann, która posiada długoletnie doświadczenia w pracy teatralnej z dziećmi i młodzieżą. Od 20 już prawie lat mamy okazję co roku oglądać jej urocze przedświąteczne przedstawienia. Przedstawienie „Wiktorek”, które miało miejsce 11 czerwca, podczas dni Babimostu, można potraktować jako przedpremierę. Prawdziwa premiera będzie miała miejsce dopiero jesienią tego roku. Już dziś w imieniu wszystkich aktorów serdecznie zapraszamy!

Kontakt

GMMINY OŚRODEK KULTURY W BABIMOŚCIE

ul. Gagarina 21

66-110 Babimost

DANE KONTAKTOWE

Phone : 068 351 21 35

Email : oksir_babimost@op.pl

GODZINY OTWARCIA

PON – PT 09:00 – 19:00

NASZE SOCJAL MEDIA
WAŻNE informacje
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
BIP
Skip to content