Przejdź do treści

Senioriada

W dniach 22-24 kwietnia odbyło się Partnerskie Spotkanie Seniorów – Senioriada z projektu Euroregion SNB. 

W pierwszym dniu Seniorzy ze strony polskiej jak i niemieckiej po skonsultowaniu się z rehabilitantem skorzystali z usług rehabilitacyjnych np. Krioterapia, masaż ręczny, laser ultradźwiękami, pole magnetyczne.
W następnym dniu Pani Magdalena przygotowała dla grupy ćwiczenia oparte na cyklu Kolba. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość praktycznego przećwiczenia umiejętności, wyciągnięcia wniosków z praktycznego działania, określenia zasad skutecznego stosowania danej umiejętności oraz określenia, w jaki sposób będą daną umiejętność stosować po szkoleniu.
Ponadto seniorzy skorzystali z warsztatów wikliniarskich, pod okiem profesjonalnej instruktorki poznali podstawowe sploty. Pracowali na podstawie gotowego, stabilnego szkieletu, używając delikatnej wikliny, dzięki czemu wykonanie ozdób było o wiele łatwiejsze.
W trakcie trwania projektu uczestnicy zwiedzali okolice Babimostu oraz uczestniczyli w wyjściu na kręgle. Gra w kręgle jest nie tylko dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu, ale i również okazją do integracji grupy i zdrowej rywalizacji.

 

Gminny Ośrodek Kultury
ul. Gagarina 21
66-110 Babimost
Tel/Fax. 068 351 21 35

Skip to content